SKU code: SXS40X300
1 In Stock Special Order Product
Quantity:
Send Enquiry
Share This Item:
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Notify me for special product
One of the field is missing.
  • Description
  • Specifications
This is a special order item. Please allow 5-7 business days for dispatch.
Stub axles include washer split pin and castle nut.
SKU SXS40X300
Barcode # 2000000011790
Brand Fineline Trailers
Shipping Weight 6.0000kg
More From This Category
Square 40mm Solid Steel Axle 40mm x 1625mm (64")
Out Of Stock
Square 40mm Solid Steel Axle 40mm x 1829mm (72")
Out Of Stock
Stub Axle 50mm Square Parallel (1600kg) 600mm - PAIR
Out Of Stock Special Product
Stub Axle 40mm Square (1000kg) 250mm - PAIR
Stub Axle 50mm Square Dexter (2000kg) 600mm - PAIR
Out Of Stock Special Product
Stub Axle 50mm Square Parallel (1600kg) 300mm - PAIR
Stub Axle 45mm Square (1400kg) 250mm - PAIR
Special Product
Stub Axle 45mm Square (1400kg) 300mm - PAIR